Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 8. 2018

Okresní kolo floristiky - Floria Kroměříž

 Zhodnocení soutěží Floristiky jaro 2018

V těchto dnech se opět, jako už v uplynulých šesti letech uskutečnila Okresní kola Floristiky pořádaná Územním sdružením ČZS Kroměříž,jak žáků a studentů tak i seniorek- amatérek- členek ZO ČZS . Prostory pro tuto soutěž nám vždy poskytuje výstaviště Floria v Kroměříži, kde jsou také práce našich soutěžících k nahlédnutí návštěvníkům jarních výstav . 27.4. předvedly v první den 1.etapy jarní Florie svou aranžérskou dovednost žákyně ZŠ Kvasice a Holešov 1 a studentky SŠHS z Kroměříže.

5.5. zahájily v první den 2. jarní etapy na Florii soutěž v aranžování naše členky ze Základních organizací, sice amatérky, ale svými díly se dokázaly srovnat s pracemi profesionálních floristů.

Letošním tématem soutěže bylo výročí naší republiky. Žáci i junioři měli za úkol uvázat kytici k výročí ČR, a pak naaranžovat vypichovanou misku s jarní tématikou. Seniorky dostaly za úkol uvázat kulatou kytici k výročí 100 let ČR, a vytvořit věnec na dveře s jarní, či májovou tématikou s použitím živých květů. Jak se tohoto úkolu zhostily můžete vidět ve fotogalerii. Jen těžko se hodnotilo rozhodčí komisi složené z paní Ing. Miroslavy Teterové, Aleny Dudové a Marie Fuksové práce soutěžících, které byly i podle slov předsedy České Floristické společnosti pana ing. Horáka , opravdu na vysoké úrovni . Ocenění a drobné pozornosti všem soutěžícím předali zástupci Územního sdružení ČZS Kroměříž a ředitel výstaviště Floria,ing. Vojtěch Zahradník, který předal vítězkám ve všech kategoriích Floristické knihy, časopisy a vstupenky na výstaviště Floria .

Vítězky ze všech třech kategorií postupují do Zemského kola , které se koná v KD v Prostějově 31.5.2018, kde se utkají s dalšími soutěžícími z moravských krajů. Z této soutěže pak postupují vždy 3 nejlepší z každé kategorie do finále v Lysé nad Labem. Zde se 13.7. na výstavě KVĚTY 2018, setkají i se soutěžícími z Českých soutěžních kol, zde se také rozhodne o nejlepší z nejlepších. O vítězce v celostátní soutěži. V minulých létech to byly právě děvčata z ÚS ČZS Kroměříž, která si odvážela nejvyšší ocenění. Poděkování patří také všem, kteří přispěli jak dárky , tak i osobní pomocí při přípravě a organizaci těchto soutěží. Květy nám na soutěž daroval pan Jaroslav Koníček z LUKON GLADS  a také výstaviště nám přenechalo nemalé množství materiálu. Zelení nás zásobily mnohé členky ze svých zahrádek.

DĚKUJEME .

Územní sdružení ČZS Kroměříž,

pořádající Okresní kolo žáků a juniorů ve Floristice v Kroměříži na výstavišti Floria 27.4.2018

 

Výsledková listina Okresního kola ve Floristice

KATEGORIE ŽÁCI:

1. MÍSTO Magdalena Rožnovská 1. ZŠ Holešov

2. místo : Hedvika Bláhová ZŠ Kvasice

3. místo- Veronika Rožnovská 1.ZŠ Holešov

4. místo – Lucie Folknerová 1.ZŠ Holešov

5. místo – Lena Navrátilová 1. ZŠ Holešov

6. místo – Lucie Kučerová ZŠ Kvasice

7. místo – Eliška Tumová ZŠ Kvasice

8 . místo – Zuzana Horsáková ZŠ Kvasice

9. místo - Barbora Zdráhalová 1. ZŠ Holešov

10.místo – Gabriela Tumová ZŠ Kvasice

 

KATEGORIE JUNIOR:

1. MÍSTO - Nikola Nevjelíková SŠHS Kroměříž

2.místo - Kristýna Urbanová SŠHS Kroměříž

3. místo - Marika Brázdilová SŠHS Kroměříž

4. místo - Andrea Hujíčková SŠHS Kroměříž

 

 

KATEGORIE SENIOR:

členky ZO ČZS , amatérky:

1 MÍSTO: Jana Skotková ZO ČZS Míškovice

2.místo Erika Pumprlová ZO ČZS Prusinovice

3.místo Tereza Langerová ZO ČZS Holešov

4.místo Renata Hruboňová ZO ČZS Holešov

5. místo Pavla Rožnovská ZO ČZS Holešov

6.místo Jana Dujková ZO ČZS Přílepy

7. místo Jana Páleníková ZO ČZS Hulín 1

8.místo Hana Fuksová ZO ČZS Přílepy

9. místo Miroslava Valouchová ZO ČZS Chvalčov