Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 1. 2019

Adventní tvoření 2018

 Adventní setkání v Domě zahrádkářů

se uskutečnilo 30.11., tedy těsně před první adventní nedělí. Opět se sešla skupina děvčat, zájemkyň o vytvoření  výzdoby ve svých domovech.Tentokrát nám paní Renata Dvorníková předvedla ukázku úpravy vánočního stolu pro dvě osoby, naučila nás skládání ubrousků
a také předvedla letošní trend  - skřítka z jehličí.  Každá  současně přinesla i něco do soutěže o degustaci výrobků z produktů zahrádek. Různých pomazánek, jednohubek, perníčků a dalších dobrot se tady sešlo na 36 druhů. A nejen pánové se přišli pochlubit svými destiláty.
 
Jako první se ale hodnotily jednotlivé rezistentní odrůdy jablek, které donesl přítel Zavadil. Vysvětlil způsob hodnocení, každou odrůdu popsal a vysvětlil přednosti jednotlivých odrůd. Ze dvaceti vzorků vyhrála odrůda Red Topaz před Rubinolou a Rozelou.
 
Pak následovalo hodnocení vzorků destilátů, kterých se letos sešlo 18!.
 
Příjemný večer jsme zakončili vyhlášením vítězů z jednotlivých soutěží a společným posezením.
 
1.místo v pochutinách získala paní Jitka Hasalová za pomazánku z červené řepy a taktéž si odnesla i 1. místo v hodnocení destilátů.

   

Výbor ZO děkuje  všem zůčastněným za přinesené vzorky, organizátorům za jejich práci a přeje všem zahrádkářům a jejich  příznivcům  pohodové  a krásné  Vánoce.