Jdi na obsah Jdi na menu

Zimní oblastní kurzy Brno

20. 9. 2021

Vážení přátelé

Naše územní rada jako každoročně pořádá pro zahrádkáře z Jihomoravského kraje Jihomoravský zimní oblastní kurz. Tento kurz spadá do kategorie oblastních školení oblastních odborných instruktorů (OŠ-OOI) pořádaných oblastními školícími středisky (OŠS) územních rad Českého zahrádkářského svazu. Na rozdíl od ostatních OŠ-OOI je náš kurz koncipován pro širokou zahrádkářskou veřejnost. Jeho účastníkům (cca 50 osob) budou odborníky z MZLU a z praxe přednášeny přednášky na různá témata z oblasti zahradnictví. Na tento kurz si Vás dovolujeme pozvat.

Letošní kurz je ovlivněn loňskou pandemií kdy jednotlivé přednášky byly rušeny dle propozic vlády, až nakonec žádná neproběhla. V letošním roce Vám je nabízíme opět. A ještě další, které v minulém běhu nebyly zařazeny. Z důvodu plánování organizace a účtování je kurz rozdělen do podzimního a jarního běhu. Nyní dostáváte pozvánku na běh podzimní, a na jarní běh dostanete pozvánku později.

Podzimní běh kurzu bude probíhat během čtyř sobot od září do listopadu v čase od 900 do 1300hod. Přednášky budou probíhat v Brně v sále na Křenové 67. Je to tramvajemi č. 9, 10 a 12 nebo trolejbusy 31, X31 a 33 zastávka Masná (druhá od hl. nádraží). Z autobusového nádraží na Zvonařce je možno dojít pěšky ulicí Čechyňskou (dle přiložené mapky) nebo přes hlavní nádraží.

Letošní kurz připravoval místopředseda územní rady Ing. Jiří Procházka, na kterého se můžete obracet telefonem na číslo 739 382 426 nebo e-mailem na adresu prochazka.czs@email.cz.   

 

Přednášky Vám představí zahradní centra Malinkovič v Břeclavi a Hodoníně dále  jsou věnovány trvalkovým záhonům, listovým zeleninám a koření ze zahrádky, zpracování úrody do zavařenin a podzimní floristice, řezu révy vinné a rezistentním odrůdám révy vinné.

 

 

Přestože přednášející jsou většinou vysokoškolští vyučující a odborníci z praxe, tím i nejvyšší kapacity ve svém oboru v naší republice, jsou přednášky podávány srozumitelně i pro poučeného laika, jímž většina zahrádkářů je. Proto se nebojte na ně přijít a popřípadě pozvat i své přátele.

Na setkání se těší                     Za územní radu ČZS Brno venkov

Ing. Jiří Procházka

 

Jihomoravský zimní oblastní kurz ČZS 2021

OŠ-OOI (oblastí školení oblastních odborných instruktorů)

 

Přednášky probíhají na ulici Křenová 67, v II. patře

 

25.9.2021

 

900

Mgr. Jaroslav Malinkovič:

Zahradní centrum Malinkovič - Důbrava s.r.o.:

Zahradní centrum Břeclav a Hodonín

11:00

Doc. Dr. Ing. Jiří Uher 

Mendelu Brno, ZF, Ústav zelinářství a květinářství:

Trvalkové záhony

9. 10. 2021

900

Ing. Blanka Kocourková CSc.

PELERO CZ o.s.:

Koření z vaší zahrádky

11:00

Radek Kotrla

Zahradník Fakultní nemocnice Brno:

Listová zelenina

23.10.2021

 

 

900

Ing. Petr Šnurkovič Ph.D.DiS.

Ústav posklizňové technologie zahr. Produktů, ZF Lednice,  Mendelova univerzita:

Zpracování úrody ze zahrádek  sterilizací (výroba kompotů, pomazánek jamů atd.)

 

1100

Jana Sopoušková

Květiny JS:

Podzimní floristika

 

6.11.2021

900

prof. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D.

Mendelu, ZF, Ústav vinohradnictví a vinařství

Řez révy vinné

11:00

Ing. Vít Rucki

ÚKZÚZ ZS Oblekovice

Rezistentní odrůdy révy vinné

 

Změna programu vyhrazena, aktuální změny na www.zahradkari.cz

 
Přednášky budou probíhat v Brně v sále na Křenové 67. Je to tramvajemi č. 9, 10 a 12 zastávka Masná (druhá od hl. nádraží), nebo trolejbusy 31, x31 a 33 zastávka Čechyňská (druhá od hl. nádraží). Z autobusového nádraží na Zvonařce je možno dojít pěšky ulicí Čechyňskou (dle přiložené mapky).
 
Logo ČZS Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu
Brno-venkov
Křenová 67, 602 00 Brno, č.zo: 603000, IČO: , tel. 774 425 394