Jdi na obsah Jdi na menu

Přednáška ing. Kocourkové

6. 8. 2022

17.6. 2022 se v sále Domu zahrádkářů sešlo asi 30 posluchačů, zájemců o přednášku paní Ing. Blanky Kocourkové. Ta nás nejdříve seznámila s normami ČR, které platí pro sběr a pěstování léčivých rostlin u nás. Porovnala množství pěstovaných bylin u nás před lety a dnes. Pak na naše přání nám popsala mnohé rostliny , vysvětlila způsob použití, u některých varovala před nesprávným užitím a přidala své zkušenosti..

Přednáška byla velmi zajímavá. Dotazy na rostliny které sbírají byly zajímavé a ani po více jak dvou hodinách nebyly otázky u konce.

Naše členky připravily na stoly ukázku mnohých bylin a koření, označily je a tak se mnozí zájemci z řady posluchačů ještě navíc poučili jak která bylina vypadá. Z celé řady rad, nabídky bylin nakonec vyplynulo, že nejlepší a snad nejčastěji používanou bylinkou na mnoho neduhů je náš HEŘMÁNEK.

Přednášku pak nakonec několika větami doplnila i dcera paní Kocourkové, která pokračuje ve šlépějích své maminky a také učí na VŠ Mendela v Brně . Paní Kocourkovou zná hodně posluchačů ČR Brna, kde má své pravidelné besedy o pěstování a využití bylin.