Jdi na obsah Jdi na menu

Nabídka kurzů.

14. 10. 2022

 

LOGO Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu
Brno-venkov
 

 Pozvánku si můžete v plném znění stáhnout zde.

Vážení přátelé

Naše územní rada jako každoročně pořádá pro zahrádkáře z Jihomoravského kraje Jihomoravský zimní oblastní kurz. Tento kurz spadá do kategorie oblastních školení oblastních odborných instruktorů (OŠ-OOI) pořádaných oblastními školícími středisky (OŠS) územních rad Českého zahrádkářského svazu. Na rozdíl od ostatních OŠ-OOI je náš kurz koncipován pro širokou zahrádkářskou veřejnost. Jeho účastníkům (cca 50 osob) budou odborníky z MZLU a z praxe přednášeny přednášky na různá témata z oblasti zahradnictví. Na tento kurz si Vás dovolujeme pozvat.

Letošní kurz je ovlivněn Covidovou která, jak doufáme a jak nám vláda slibuje, do letošního kurzu již lockdownem již nezasáhne. Z důvodu plánování organizace a účtování je kurz již na vždy rozdělen do podzimního a jarního běhu. Nyní dostáváte pozvánku na běh podzimní, a na jarní běh dostanete pozvánku později.

Podzimní běh kurzu bude probíhat během dvou sobot od října do listopadu v čase od 900 do 1300hod. Přednášky budou probíhat v Brně v sále na Křenové 67. Je to tramvajemi č. 9, 10 a 12 nebo trolejbusy 31, X31 a 33 zastávka Masná (druhá od hl. nádraží). Z autobusového nádraží na Zvonařce je možno dojít pěšky ulicí Čechyňskou (dle přiložené mapky) nebo přes hlavní nádraží.

Letošní kurz připravoval místopředseda územní rady Ing. Jiří Procházka, na kterého se můžete obracet telefonem na číslo 739 382 426 nebo e-mailem na adresu prochazka.czs@email.cz.   

 

Přednášky Vás seznámí s výrobou a zpracování ovocných moštů, výrobou vína v domácích podmínkách a sortimentem kořenové a košťálové zeleniny.

 

 

Přestože přednášející jsou většinou vysokoškolští vyučující a odborníci z praxe, tím i nejvyšší kapacity ve svém oboru v naší republice, jsou přednášky podávány srozumitelně i pro poučeného laika, jímž většina zahrádkářů je. Proto se nebojte na ně přijít a popřípadě pozvat i své přátele.

Na setkání se těší                     Za územní radu ČZS Brno venkov

Ing. Jiří Procházka

 

Jihomoravský zimní oblastní kurz ČZS 2022

OŠ-OOI (oblastí školení oblastních odborných instruktorů)

 

Přednášky probíhají na ulici Křenová 67, v II. patře

 

29. 10. 2022

 

900

Ing. Vlastimil Malíček

Sagras,a.s.,

Výroba a zpracování ovocných moštů

 

11:00

Tomáš Bartl:

Majitel prodejny Vinařské potřeby BS ve Slatině

Výroba vína v domácích podmínkách

 

5.11. 2022

900

Ing. Jan Prášil

Semo Smržice:

Kořenové zeleniny

 

11:00

Ing. Jan Prášil

Semo Smržice:

Košťálové zeleniny

Změna programu vyhrazena, aktuální změny na www.zahradkari.cz

 

 

Přednášky budou probíhat v Brně v sále na Křenové 67. Je to tramvajemi č. 9, 10 a 12 zastávka Masná (druhá od hl. nádraží), nebo trolejbusy 31, x31 a 33 zastávka Čechyňská (druhá od hl. nádraží). Z autobusového nádraží na Zvonařce je možno dojít pěšky ulicí Čechyňskou (dle přiložené mapky) .