Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. 11. 2019

Adventní tvoření 2019

Dům zahrádkářů v Holešově

byl v páteční podvečer provoněný nejen jehličím, ze kterého se tady tvořily adventní a vánoční vazby, ale také vůněmi dobrot vytvořených našimi zahrádkářkami a vůněmi různých ovocných pálenek.Ty se linuly od stolu hodnotící komise, které prošlo přes chuťové buňky 20 vzorků destilátů.

Prostě se zde v předposlední listopadový den tvořily a hodnotily výrobky z produktů našich zahrádek. Děvčata donesla vzorky salátů, pomazánek, marmelád , zákusky , tyčinky a dalších celkem asi 40 i neobvyklých dobrot. A tak si návštěvníci, i ti co pracovali a hodnotili, mohli pochutnat a přitom si vyměnit zkušenosti, názory, zhodnotit počasí a postěžovat si na letošní malou úrodu na zahrádkách.

Z hodnocení návštěvníků pak vyšla nejlepší netradiční marmeláda z rajčat paní Zdeňky Glozigové.

Se slivovicí to vyhrál opět jako v minulém roce pan Ladislav Vojáček.

Děkujeme všem, kteří přišli a páteční večer změnili ve sváteční. Svou dobrou náladou, pohodovým přístupem a samozřejmě vším co nezištně věnovali pro dobrou věc.

Přejeme všem zahrádkářům a jejich zahrádkám zimní klid a odpočinek pro získání sil na další jistě úspěšný rok. Těšíme se na příští setkání na našich jarních přednáškách a akcích .

Výbor ZO ČZS Holešov