Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 5. 2019

Okresní floristická soutěž pro žáky a studenty - Floria Kroměříž 6.5.2019

 

V těchto krásných ,ale studených květnových dnech  se žáci ZŠ a studenti utkali v soutěži o nejlépe zpracovanou kytičku a vypichovanou misku na výstavišti Floria Jaro  v Kroměříži. Soutěže se účastnilo 10 žáků ze ZŠ Kvasice a 1. ZŠ Holešov , a 7 Juniorů zastupujících SŠHS KROMĚŘÍŽ, OU HOLEŠOV, Pedagogickou školu z Kroměříže a také SŠ policejní MV z Holešova . Záplavou květů nás zásobilo vedení výstaviště spolu s panem Koníčkem z fa. Lukon Glads. Územní  sdružení ČZS Kroměříž spolu se ZO ČZS se podíleli nejen na celé organizaci, ale také na dárcích, které si soutěžící odnesli jako odměnu za svou práci. Soutěžící žáci a studenti tak reprezentovali nejen své školy, ale také náš ČESKÝ ZAHRÁDKÁŘSKÝ SVAZ . Práce s dětmi je pro nás členy ČZS  zásadní pro získávání nové generace , která má smysl pro krásu a udržitelnost našich přírodních hodnot, které právě zahrádkáři dokáží na svých zahrádkách tvořit .

 Gratulujeme vítězkám a věříme, že nás budou čestně reprezentovat i v další ZEMSKÉ SOUTĚŽI, do které postupují a budou se jí účastnit 30. 5.2019 v Prostějově. Odsud pak vítězové ze všech věkových kategorií postupují do celostátního kola - do Lysé nad Labem, které bude součástí výstavy  KVĚTY ve dnech. 18. - 21.7.2019.

 žáci:

           1.místo - Tereza Úlehlová 1. ZŠ Holešov

           2. místo - Monika Ponížilová 1. ZŠ Holešov

           3. místo - Lucie Kučerová ZŠ Kvasice

           4. místo- Hedvika Bláhová ZŠ Kvasice

           5. místo - Gabriela Tumová ZŠ Kvasice

           6.místo - Eliška Tumová ZŠ Kvasice

           7. místo – Ivona Navrátilová 1. ZŠ Holešov

           8. místo- Julie Krušoftová 1. ZŠ Holešov

           9. místo - Veronika Spáčilová 1. ZŠ Holešov

           9. místo - Ema Fridrichová 1.ZŠ Holešov

junioři- studenti :

           1. místo – Veronika Rožnovská – SŠP – Kroměříž

           2. místo - Nikola Nevjelíková SŠHS – Kroměříž

           3. místo - Monika Zajícová OU – Holešov

           4. místo – Magdalena Rožnovská SŠP MV – Holešov

           5. místo – Jana Ligurská SŠHS - Kroměříž

           6. místo – Anna Janíčková SŠHS – Kroměříž

           7. místo - Vojtěch Hrnčíř SŠHS - Kroměříž